Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Internet na kolejích

Připojené koleje

Datová síť je k dispozici na všech pokojích na koleji Štefánikova, Antonínova a TGM pro studijní potřeby ubytovaných studentů. Na koleji TGM se k datové síti mohou připojit i zaměstnanci UTB ubytovaní v 1. a 5. patře. Na koleji Štefánikova je pro studenty k dispozici 196 datových zásuvek, na koleji Antonínova je možno využít 209 datových zásuvek a na koleji TGM je 334 datových zásuvek. Na koleji TGM, Štefánikova a Antonínova jsou v provozu internetové studovny. Vstup na www stránky datové sítě na VŠ kolejích UTB.

Aktivace datové zásuvky

O aktivaci datové zásuvky lze požádat

  • on-line žádostí v systému pro správu datových přípojek na webové stránce kolejnet.utb.cz
  • telefonicky/emailem (pouze zaměstnanci UTB ubytovaní na TGM) na telefonu 6119 / koleje@kmz.utb.cz

Po odeslání on-line žádosti a po elektronickém podpisu smlouvy o užívání datové přípojky Vám bude do 15 minut aktivována datová přípojka. Poplatek za užívání datové přípojky není od 1.9.2011 účtován.

Parametry připojení

V říjnu 2004 byl uveden do provozu Proxy a DHCP server. Server zajistí automatické přidělení IP adresy a ostatních parametrů připojení. Případné výpadky serveru prosím omluvte, probíhá stálá konfigurace serveru ke spokojenosti uživatelů. Zatím jsou zakázány jen porty 135 a 445, přes které se většinou šíří viry a také je zakázán provoz P2P sítí z kolejní datové sítě do internetu. Ve vlastnostech připojení sítě Vašeho počítače nastavte:

  • Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky
  • Získat adresu serveru DNS automaticky

Okno naleznete tímto postupem: Ikona na ploše: Místa v síti – vlastnosti, vyber Připojení k místní síti – vlastnosti, vyber Protokol sítě Internet TCP/IP – vlastnosti. Více informací o připojení a datové síti na kolejích naleznete ZDE.

Na koleji U7 je technik přítomen v tomto čase

DenČas
Pondělí8:00 – 13:30 hodin
Úterý8:00 – 14:00 hodin
Středa12:00 – 18:00 hodin
Čtvrtek8:00 – 12:00 hodin
Pátek8:00 – 12:30 hodin

Fakulty a součásti

Zavřít