Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Jak se ubytovat

Zahraniční studenti

Ať už jste členem Buddy System Zlín a pomáháte zahraničnímu studentovi sehnat bydlení, nebo sem sami přijíždíte studovat v rámci Erasmu nebo jiného studijního programu, budou se vám hodit informace o ubytování na kolejích pro cizince.

Podávání žádosti

Žádost o ubytování na kolejích posíláte elektronicky přes aplikaci ISKaM (Informační systém kolejí a menzy), do kterého se přihlásíte se stejnými údaji, jako jste dostali k přihlášení do informačního a studijního systému STAG. Jestli údaje ještě nemáte, zaregistrujte se přímo v ISKaM a pak v nově vytvořeném profilu žádost vyplňte a odešlete.

Zaplacení kauce

Odeslali jste žádost o ubytování? Skvělé, jste na dobré cestě! Teď už jen zbývá potvrdit rezervaci ubytování zaplacením kauce (viz pravidla ředitele pro daný akademický rok). Jakmile se částka objeví na našem bankovním účtu, budeme vědět, že o ubytování opravdu stojíte, a začneme vám v pracovní dny hledat místo.

Máte tři možnosti, jak zaplatit kauci:

  • Bezhotovostně – částku převeďte ze svého účtu na účet 107-7297170247/0100. Jako variabilní symbol (VS) uveďte VS, který naleznete po přihlášení do aplikace ISKaM.
  •  Hotovostně – částku vložte v Komerční bance na účet 107-7297170247/0100. Opět je třeba uvést variabilní symbol (VS), který naleznete po přihlášení do aplikace ISKaM.
  • Platební bránou v aplikaci ISKaM.

Termín podání žádosti

O ubytování si žádáte v určitém termínu, a to podle toho, kdy k nám jedete studovat. Pro ubytování v zimním semestru posílejte žádost a kauci v období (viz pravidla ředitele pro daný akademický rok). Když se chcete ubytovat přes letní semestr, máte čas
(viz pravidla ředitele pro daný akademický rok). Pokud termín nestihnete, není vůbec jisté, jestli na vás vyjdou volná místa.

Vyřízení žádosti

Jakmile podáte žádost a zaplatíte kauci, sledujte v aplikaci ISKaM, jestli jsme pro vás našli místo.
Kdybyste si bydlení na kolejích rozmysleli, napište nám na e-mail ubytovatelky KMZ, a domluvíme se na zrušení rezervace a vrácení kauce. K e-mailu taky přiložte vyplněnou žádost o vrácení kauce. Abychom vám mohli vrátit celou kauci, dejte nám prosím vědět co nejdříve. Více se dočtete v pravidlech pro vrácení kauce.

Fakulty a součásti

Zavřít