Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Zpět
recykluj!

Feed The Monster – sběr krabiček z menzy

I na UTB myslíme na ochranu životního prostředí. Vzhledem k současné situaci se už nějaký čas nemůžeme normálně stravovat v našich menzách. Obědy se proto musely z talířů přesunout do plastových obalů, které bohužel představují další zbytečný odpad a zátěž pro životní prostředí.

Proto k Vám přicházíme s projektem „FEED THE MONSTER“, jehož cílem je recyklace použitých krabiček od jídel a jejich další smysluplné využití. V prostorách univerzity jsme umístili odpadkové koše, tzv. monstra, které tyto obaly s radostí „sní“. Najdete je v menze, na kolejích, na fakultách i na rektorátu (ve vestibulech budov U1, U2, U4, U5, U6, U11, U12, U13, U15, U16, U17, U18). V Uherském Hradišti bohužel sběr není možný, jelikož stravování nezajišťuje KMZ.

Tímto Vás proto všechny prosíme o zapojení se do této akce. Společnými silami totiž můžeme použitým plastovým boxům vdechnout nový život. Sice se nevrátí do oběhu ve stejné formě, ale jako vytříděný materiál, z něhož budeme na univerzitě vyrábět další užitečné věci.

Tady je 5 snadných kroků, jak na to:

  • Kupte jídlo v menze

  • Snězte ho

  • Opláchněte krabičku

  • Stohujte boxy a nakrmte příšeru!

Do sběrných nádob prosím vhazujte pouze misky z „pevného plastu“ a ne „polystyrenové“ obaly.

Dejme i sklenicím další šanci

Sklenice od zavařených polévek a hotových pokrmů, které zakoupíte v menze, nám nyní můžete vracet v zaměstnanecké jídelně menzy U4.

Částka 4 Kč Vám bude vrácena na studentskou nebo zaměstnaneckou kartu. Sklenici umyjeme, opět naplníme, zavaříme a pošleme mezi vás.

Děkujeme, že jste v tom s námi! #NoSpaceForWaste

Fakulty a součásti

Zavřít