UTB

Jak se ubytovat

Studenti 1. ročníků

Před nástupem do prváku je třeba zařídit tolik věcí, a bydlení mezi ně bezpochyby patří.

Podávání žádosti
Zažádat o ubytování na koleji můžete až poté, co se zapíšete ke studiu a budete mít vlastní profil v informačním a studijním systému STAG. Žádost podáváte elektronicky v aplikaci ISKaM (= Informační systém kolejí a menzy), do které se přihlásíte pod stejným uživatelským jménem a heslem, jako se přihlašujete do STAGu. V systému pak najdete aktuální informace o svém ubytování, třeba stav podané žádosti.

Zaplacení kauce
Pro zarezervování ubytování je také třeba zaplatit kauci ve výši 1500 Kč. Jakmile se nám částka připíše na účet, pustíme se do vyřizování vaší žádosti o ubytování. Že se kauce úspěšně připsala na náš účet, zjistíte opět v aplikaci ISKaM.

Kauci můžete zaplatit třemi způsoby:

  • Bezhotovostně – částku 1500 Kč převeďte ze svého účtu na účet 107-7297170247/0100. Jako variabilní symbol (VS) uveďte VS, který naleznete po přihlášení do aplikace ISKaM.
  •  Hotovostně – částku 1500 Kč vložte v Komerční bance na účet 107-7297170247/0100. Opět je třeba uvést variabilní symbol (VS), který naleznete po přihlášení do aplikace ISKaM.
  • Platební bránou v aplikaci ISKaM.

Kauci prosím neplaťte složenkou.

 

Termín podání žádosti
Žádost o ubytování je třeba podat od 18. 4. 2018. Ovšem čím dříve žádost podáte a zaplatíte kauci, tím rychleji budeme schopni potvrdit vaše ubytování.

Pokud zažádáte o ubytování nebo pošlete kauci po 20. 8. 2018, lůžko na koleji vám přidělíme podle počtu míst, která se uvolní. Ovšem už si nebudete moct vybrat konkrétní pokoj a lůžko.

Vyřízení žádosti
Ve chvíli, kdy podáte žádost o ubytování a kauce se připíše na náš účet, můžete sledovat stav své žádosti v aplikaci ISKaM.

Jestli si ubytování na kolejích náhodou rozmyslíte, dejte nám o tom prosím vědět na e-mail ubytovatelky KMZ s přiloženou žádostí o vrácení kauce, abychom vám vrátili peníze a mohli místo nabídnout jinému studentovi. Žádost nám ale pošlete co nejdříve, abyste kauci dostali zpátky v plné výši. Pro jistotu si přečtěte pravidla pro vrácení kauce, kde se dozvíte hraniční termíny pro vrácení.

Zavřít

Fakulty a součásti