Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Jak se ubytovat

Studenti 1. ročníků

Před nástupem do prváku je třeba zařídit tolik věcí, a bydlení mezi ně bezpochyby patří.

Podávání žádosti

Zažádat o ubytování na koleji můžete až poté, co se zapíšete ke studiu a budete mít vlastní profil v informačním a studijním systému STAG. Žádost podáváte elektronicky v aplikaci ISKaM (Informační systém kolejí a menzy), do které se přihlásíte pod stejným uživatelským jménem a heslem, jako se přihlašujete do STAGu. V systému pak najdete aktuální informace o svém ubytování, třeba stav podané žádosti.

Zaplacení kauce

Pro zarezervování ubytování je také třeba zaplatit kauci (viz pravidla ředitele pro daný akademický rok). Jakmile se nám částka připíše na účet, pustíme se v pracovní dny do vyřizování vaší žádosti o ubytování. Že se kauce úspěšně připsala na náš účet, zjistíte opět v aplikaci ISKaM.
Kauci můžete zaplatit třemi způsoby:

  • Bezhotovostně – částku převeďte ze svého účtu na účet 107-7297170247/0100. Jako variabilní symbol (VS) uveďte VS, který naleznete po přihlášení do aplikace ISKaM.
  •  Hotovostně – částku vložte v Komerční bance na účet 107-7297170247/0100. Opět je třeba uvést variabilní symbol (VS), který naleznete po přihlášení do aplikace ISKaM.
  • Platební bránou v aplikaci ISKaM.

Kauci prosím neplaťte složenkou. Nebude akceptována.

Pokud odesíláte platbu ze zahraničního bankovního účtu, směřujte ji na číslo účtu ve formátu IBAN CZ94 0100 0001 0772 9717 0247 a v případě potřeby uveďte i SWIFT kód KOMBCZPP.

Při platbě ze Slovenska dávejte pozor na výběr banky. Některé si totiž za převod účtují nemalé částky. Stejně tak si pohlídejte, aby se během převodu z EUR do CZK částka nesnížila ani nezvýšila.

Termín podání žádosti

Čím dříve si žádost podáte a zaplatíte kauci, tím rychleji budeme schopni v pracovní dny potvrdit vaše ubytování.

Pokud zažádáte o ubytování nebo pošlete kauci poté, co se vyčerpají místa na všech kolejích, lůžko na koleji vám přidělíme podle počtu míst, která se uvolní. Ovšem už si nebudete moct vybrat konkrétní pokoj a lůžko.

Vyřízení žádosti

Ve chvíli, kdy podáte žádost o ubytování a kauce se připíše na náš účet, můžete sledovat stav své žádosti v aplikaci ISKaM.

Jestli si ubytování na kolejích náhodou rozmyslíte, dejte nám o tom prosím vědět na e-mail ubytovatelky KMZ s přiloženou žádostí o vrácení kauce, abychom vám vrátili peníze a mohli místo nabídnout jinému studentovi. Email  nám ale pošlete co nejdříve. Pro jistotu si přečtěte pravidla pro vrácení kauce, kde se dozvíte hraniční termíny pro vrácení.

Fakulty a součásti

Zavřít